תרומת אברים
בני בסביץ
30.9.98


משפחת בר-נתן,


אירית ועודד, בני אנוש ואצילי נפש;


זרים אנו איש לרעהו, אך בכל זאת הייתי רוצה להעביר את רחשי לבי אליכם.


שמי בסביץ בני, ולפני כשנה ומחצה עברתי ניתוח בו הושתל בגופי לבו של אדם אחר. קדמה להשתלתי זאת המתנה המעיקה וקשה של שנתיים ימים.


בעת תקופת ההמתנה שלי למדתי בעיקר שני דברים. האחד-אומללותם הרבה של מאות אנשים אשר למען המשך קיומם דרושה השתלת איבר זה או אחר. והדבר השני היותר חשוב- עד כמה אצילי נפש אתם, משפחות התורמים, אשר ברגע הכי קשה בחיים, הרגע הכי נורא והכי לא נתפס מכל בחינה אנושית שהיא, יש בכם את כוחות הנפש והאצילות ברמה הגבוהה ביותר, ואתם אומרים כן לחיים !!!!


אכן, מכתב זה בא כמנחה של תנחומים. באין נחמה לאסון וכאב כה גדול, אני חש שאין בעברית, או בכל שפה שבעולם מילים היכולות "למסגר" את הכאב וליצור איזה חיץ של נחמה.
אני כותב לכם ברגשות הערכה רבה, הערכה מהולה בהמון הערצה והשתאות נוכח אצילות נפשכם הרבה. אני כותב לכם בתחושה שחש אדם אדוק בדתו לאלוהיו, כי את היכולת להעניק חיים לאחרים אכן יש רק לאלוהים או לשליחיו… ואני, משפחת בר-נתן היקרה רחוק מלהיות אדם דתי.


משפחת בר-נתן היקרה,


אין מילים לנחמה, כבר אמרתי, אך אני מתקשה גם למצוא מילים לתאר בפניכם את ההרגשה הנפלאה של אדם הממתין להשתלה, ואשר ימיו הולכים ודועכים, אורה של תקווה הולך ומתעמעם ככל שחולף הזמן, ופתאום מגיעה הקריאה לבוא בבהילות לבית-חולים, "נמצא תורם!" אומרת ההודעה הלקונית.


אין מילים לתאר את הרגשתו של אדם שלאחר ניתוח ארוך להשתלה הוא שומע קול המבשר לו: "תתעורר בחור, אנחנו אחרי הכל…" התחושה הנהדרת של חיים חדשים, של תקוות חדשות הם המתנה הגדולה ביותר שבן אנוש יכול לקבל מבן אנוש אחר. ואתם, אנשים יקרים, ידעתם לתת את המתנה הזאת למספר אנשים, גם את החיים נתתם, וגם את האושר הגדול שבקבלת החיים.


אין מילים לנחמות על אסונכם הנוראי, גם את זה כבר אמרתי, אבל תפילה ובקשה אני נושא אתי אליכם: יהיו אותם אנשים שבגופם פועמים וחיים אבריו של סיון שלכם, יהיו אותם אנשים גל-עד חי ורענן של ילד אביב נפלא.


אני רוצה לציין בפניכם כי אני מכיר טוב את מקבל ליבו של סיון, הכרתי אותו במהלך ההמתנה שלו, ואני רואה אותו במהלך החלמתו… אין מילים… אין מילים לתאר את האושר והשמחה וחדוות החיים שהאיש הזה זכה לקבל בזכותכם.


היו ברוכים מעניקי חיים, שליחי אלוהים אצילי נפש

 

בהערכה רבה


ובהערצה עד אין קץ


בסביץ בני

----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- -----